Przejdź do treści

Na ratunek paznokciom

  … czyli jak odbudować je po hybrydzie.

  Jak nie zniszczyć paznokci hybrydą i czy lakier hybrydowy faktycznie niszczy paznokcie? To jedne z bardziej nurtujących pytań. Opinie na temat hybrydy bardzo się różnią – dziewczynom ze słabą płytką manicure hybrydowy pozwala wyprofilować kształt paznokci i długo utrzymać ich dobry wygląd. Inne przez hybrydę muszą paznokcie leczyć. Paznokcie hybrydowe jednak totalnie podbiły rynek beauty. Nic dziwnego. Nawet przez trzy tygodnie są piękne: lakier błyszczy w słońcu, modne zdobienie zbiera wiele komplementów. Tylko największy problem z hybrydami jest taki, że problemów to dopiero możemy się nabawić po ich zdjęciu. Cienkie, rozdwajające się i łamiące paznokcie na których żaden lakier się nie utrzymuje to przypadłość wielu z nas. Jak z nią walczyć? Co stosować?

  Paznokcie hybrydowe – dlaczego są takie trendy?

      Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Zadbane paznokcie przez wieki utożsamiane były z wysokim statusem społecznym. Żyjemy w ciągłym stresie i biegu, nikt nie ma czasu, żeby malować paznokcie co 2-3 dni, jak to bywa w przypadku standardowych lakierów. Manicure hybrydowy na paznokciach może wytrzymać do 3 tygodni. Biorąc pod uwagę tysiące kolorów, mnogość wzorów i zdobień nic dziwnego, że paznokcie stały najmodniejszym dodatkiem ostatnich sezonów.

  Hybrydowy manicure – wady i zalety

      Zdecydowanie największą zaletą stosowania hybrydy jest jej trwałość, bo takie paznokcie potrafią utrzymać się i 3 tygodnie. Część z Nas aby taki efekt uzyskać zapisuje się do manikiurzystki, ale są też Panie, które wykonują paznokcie w domowym zaciszu. Potrzebna jest do tego jedynie lampa i kilka innych drobiazgów jak chociażby lakier. Bardzo łatwo można tworzyć efekty za pomocą niedrogich pyłków. Nowoczesne lampy do hybrydy skracają czas utwardzania lakieru, dla wprawionych zajmie on tyle samo czasu co klasyczny manicure. Niestety ta metoda malowania paznokci ma też swoje wady. Nieumiejętnie wykonany i ściągnięty manicure hybrydowy może uszkodzić paznokcie. Przy matowieniu płytki za pomocą bloczka polerskiego bardzo łatwo o jej przepiłowanie. Największym błędem jest zrywanie kolorowej warstwy z paznokcia na siłę, gdy lakier się znudził lub odrost jest za duży. Kobiety, które regularnie wykonują manicure hybrydowy plastrów w kosmetyczce nie noszą na otarcia: zaklejają nim palce z których odpadł lakier hybrydowy, a ten wykonany przez amatorki może odpaść w najmniej spodziewanym momencie.  Po dobrze wykonanym manicurze hybrydowym paznokcie nie są zniszczone.

  Czy dieta ma wpływ na paznokcie?


      Wybierając dietę dobrą dla paznokci, pozytywnie wpłyniesz także na cerę i włosy. Postaw na tę bogatą w proteiny. Na czas regeneracji dobrym pomysłem jest włączenie do jadłospisu odżywek białkowych. Czerwone mięso jest źródłem białka, ale również żelaza, którego potrzebują paznokcie. Migdały, orzechy brazylijskie i włoskie są również twoim sprzymierzeńcem.

  Najlepsze odżywki do zniszczonych paznokci ?

      Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak najlepsza odżywka. Każdy z nas jest inny, prowadzi inny tryb życia, stosuje inną dietę i posiada inne uwarunkowania genetyczne, dlatego nie ma jednej sprawdzonej odżywki, która każdemu i w każdej sytuacji się sprawdzi. Na rynku jest bardzo dużo odżywek i warto po prostu testować. Ja ze swojej strony mogę zarekomendować Wam kilka z nich, które sprawdziły się u mnie.

  Oto moje Top 5:

  1. Bielenda Bio Vegan Nail Care Odżywka Do Paznokci Konopie Siewne Wzmacnia I Utwardza
  2. Bielenda Professional, Anx Total Repair, odżywka do paznokci płynne szkło
  3. Eveline Nail Therapy, odżywka utwardzająca do paznokci
  4. Sally Hansen Nailgrowth Miracle Odżywka pobudzająca wzrost paznokci 
  5. Paese Nail Therapy odżywka do paznokci odbudowa płytki

      Aby zabezpieczyć paznokcie przed kolejnym manicurem hybrydowym, warto zastosować bazę proteinową, która wzmacnia i chroni płytkę paznokcia. Baza proteinowa znajduje się w asortymencie wszystkich największych producentów lakierów hybrydowych, ale najbardziej popularna jest ta z Indigo oraz Neonail.

  Ostatecznie to zawsze jest Wasza decyzja czy będziecie same wykonywały manicure hybrydowy, czy udacie się do profesjonalnej osoby, a może pozostaniecie przy klasycznych lakierach do paznokci. Cokolwiek wybierzecie pamiętajcie, aby wszystkie kroki wykonywać poprawnie, nie iść ” na skróty” i wybierać dobre jakościowo produkty.

  Ania K.

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!