Przejdź do treści

Zadbaj o pędzle!

  JAK ODPOWIEDNIO DBAĆ O PĘDZLE DO MAKIJAŻU???

  Jak wiemy odpowiednia pielęgnacja naszych przyrządów do makijażu to podstawa. Niewłaściwa higiena podczas makijażu często skutkuje trądzikiem, nieprzyjemnymi wypryskami na twarzy, zapaleniem skóry spowodowanym namiarem bakterii, które są aplikowane na naszą twarz poprzez brudne pędzle. Tak jak w przypadku mycia rąk, czy też talerzy po każdym posiłku w nawyku powinniśmy mieć również mycie pędzli i gąbeczek po każdym wykonanym makijażu. Za pomocą pędzli przenosimy na naszą twarz kurz, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum co powoduje, że serwujemy sobie dla naszej cery ogromną dawkę bakterii. Nie długo czekać trzeba później na nieprzyjemne zmiany skórne na naszej twarzy.

  Niekiedy jednak zapominamy o tym lub też nie do końca wiemy w jaki sposób się za to zabrać i jakich kosmetyków użyć, aby nie zniszczyć naszych ulubionych pędzli , za które nie mało zapłaciłyśmy.

  Jak często zatem powinnyśmy myć nasze pędzle do makijażu oraz gąbeczki i czego właściwie użyć?

  Żywotność naszych pędzli do makijażu uzależniona  jest nie tylko ceną oraz jakością produktu, ale też odpowiednią pielęgnacją. Powinniśmy pamiętać, że codzienne czyszczenie pędzli po wykonanym makijażu  sprawi, że  dłużej cieszyć się będziemy ich higienicznym użytkowaniem.

  Pędzle, których używamy do podkładu czy też korektora jak również pudru powinniśmy myć po każdym użyciu, natomiast pędzle do cieni wystarczy wyczyścić raz na dwa tygodnie ( w zależności od tego jak często ich używamy).

  Do mycia pędzli możemy użyć prostych produktów, które bez problemu znajdziemy w naszej łazience.

  Może to być między innymi:

  – płyn micelarny

  – szampon dla dzieci ( lub inny o prostym i najlepiej naturalnym składzie)

  – szare mydło

  – olejek pielęgnacyjny

  Aby nie zniszczyć pędzli podczas mycia należy włosie dokładnie zwilżyć wodą, nanieść odrobinę wybranego środka czyszczącego i delikatnie masować do utworzenia się piany. Idealnie sprawdzi się do tego silikonowa łapka z wypustkami, która pozwoli dotrzeć do trudniejszych zakamarków, gdzie znajdują się resztki kosmetyku. Pędzle powinniśmy dokładnie spłukać wodą do momentu, aż będzie zupełnie czysta.

  Starajmy się nie moczyć w wodzie całych pędzli, gdyż niekiedy nie są one zbyt dobrze osadzone na drewnianym trzonku, a preparaty do czyszczenia mogą rozpuścić klej. Trzonek pędzla należy wyczyścić chusteczką do demakijażu lub wacikiem nasączonym płynem micelarnym.

  Jeśli chodzi o suszenie pędzli absolutnie nie suszymy ich na kaloryferze czy też za pomocą suszarki. Gorące powietrze może uszkodzić włosie naszych pędzli i spuszyć je.

  Najlepszą metodą na wysuszenie pędzli jest pozostawienie ich np. na ręczniku w taki sposób, aby włosie wystawało poza brzeg stołu. Dzięki temu włosie samoistnie wyschnie i nie zmieni kształtu ani jakości.

  Tą samą czynność wykonujemy z naszymi gąbeczkami do makijażu.

  Jeśli pojawi się problem z doczyszczeniem gąbeczki wystarczy zostawić ją w wodzie np.z olejkiem lub mydłem na 20 minut po czym ponownie spróbować czyścić.

  Systematyczne czyszczenie naszych akcesoriów do makijażu przyniesie pozytywne rezultaty nie tylko dla naszej cery ale również dla naszego portfela 😉

  Nasze perełki idealne do czyszczenia pędzli i gąbeczek do makijażu :

  1. Oliwka Bambino
  2. Olejek do kąpieli i pod prysznic NIVEA
  3. Mydło dla dzieci Bambino
  4. Czarne mydło Babuszka Agafia
  5. Olejek do demakijażu VIANEK
  6. Płyn micelarny Corine De Farme
  7. Olejek do demakijażu Nature Queen

  Wszystkie wymienione produkty znajdziecie u nas w Drogerii 😉

  Ada:)

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!