Przejdź do treści

Suche końcówki? Znasz na to sposób?

  Zapewne większość z Was boryka się z tym samym problemem, a mianowicie przesuszone końcówki włosów.

  Nie pomaga systematyczne podcinanie, zakup ogromnej ilości kosmetyków do pielęgnacji włosów, w dodatku codzienne suszenie oraz prostowanie sprawia, że kondycja naszych włosów staje się jeszcze gorsza. Przesuszone końcówki włosów zazwyczaj są matowe, plączą się i wyglądają bardzo nieestetycznie. Często mogą popsuć nawet najbardziej wyszukaną fryzurę.

  Co dokładnie stoi za zniszczonymi końcówkami włosów?

  Przyczyn tak naprawdę może być wiele.. warunki atmosferyczne, wiatr, słońce, mróz, nieodpowiedni dobór kosmetyków, niezdrowy tryb życia.

  Nagminne szarpanie włosów podczas rozczesywania, suszenie, prostowanie, kręcenie włosów, farbowanie, spanie na szorstkich poszewkach od poduszek to wszystko niestety przynosi nam nie do końca zadowalające efekty na końcówkach.

  Co zatem możemy zrobić, aby faktycznie widać było efekty poprawy?

  Przede wszystkim sięgaj po kosmetyki wygładzające, nawilżające oraz regenerujące włosy. Odpowiedni szampon do włosów zniszczonych to taki, który w swoim składzie nie będzie zawierał parabenów, silikonów i sztucznych barwników. Bogaty powinien być za to w antyoksydanty, proteiny oraz składniki nawilżające i regenerujące. Ważne jest aby w twojej kosmetyczce znalazło się również serum, bądź maska do włosów, która wniknie dokładnie w zniszczoną strukturę włosa i sprawi, że wygląd będzie zdecydowanie bardziej estetyczny.

  Przed suszeniem, czy też prostowaniem włosów, a nawet przed wyjściem na słońce warto nałożyć na włosy kosmetyk, który będzie je chronił przed promieniami UV i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

  Systematyczność !!!

  Bardzo ważne, aby zakupione kosmetyki do włosów stosować systematycznie, ponadto używać ich zgodnie z zaleceniem producenta. Jeśli na opakowaniu napisane jest, że maskę należy trzymać 15 minut, nie spłukuj jej po 2 minutach. Poświęć więcej czasu a włosy Ci za to podziękują 😉

  Podcinanie końcówek !!!

  Bardzo często ciężko jest nam zdecydować się na podcinanie końcówek w szczególności, kiedy staramy się zapuścić włosy. Niestety ta czynność jest nieodzownym elementem w utrzymaniu dobrej kondycji włosów. To co zniszczone i rozdwojone warto ściąć co jakieś 7-8 tygodni.

  Olejowanie włosów !!!

  Na zniszczone włosy najlepiej od nasady po same końce nałóż wybrany przez siebie olejek skierowany do Twojego rodzaju włosów, po czym zwiąż włosy w warkocz i idź spać, rano umyj włosy.

  Możesz również nałożyć olej na włosy i zmyć go po 30 minutach, natomiast zdecydowanie lepsze efekty przynosi olejowanie na noc. Przynosi to efekt nie tylko wygładzenia zniszczonych końcówek ale również wpływa pozytywnie na porost włosów 😉

  Bardzo ważne aby olejek miał w 100% naturalny skład.

  Ada:)

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!