Przejdź do treści

Zjedź swój kosmetyk! Na zdrowie:)

  Co może być bardziej dobroczynne i naturalne dla naszej skóry, niż to, czym obdarowuje nas natura? Znamy wiele sposobów na wykorzystanie produktów z naszej kuchni do przygotowania szybkich specyfików poprawiających naszą urodę i nastrój:)

  Ja ostatnio zdecydowałam się przetestować na własnej skórze naturalne, jabłkowe musy OWOLOVLO i to z bardzo pozytywnym skutkiem!

  Zacznijmy może od właściwości jabłek, które są ogromne, a nie do końca doceniane. Jabłka są przede wszystkim bogate w przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki niszczące nasze włókna kolagenowe. Zawierają cynk, selen, witaminę C oraz kwasy owocowe AHA, które oczyszczą naszą skórę i pomogą usunąć martwy naskórek.

  Można oczywiście zetrzeć jabłko lub zblendować, ja natomiast wykorzystałam naturalny mus, który nie ma żadnych dodatków. Konsystencja jest na tyle przyjemna, że łatwo się go nakłada. Jest to również bardzo szybka i prosta wersja, po prostu otwierasz produkt i już, nie potrzebujesz dodatkowych przygotowań. Jeśli nie jesteś uczulona na miód możesz do musu dodać łyżeczkę miodu, wtedy dodatkowo oprócz oczyszczenia i rozjaśnienia skóry uzyskamy głębsze odżywienie.

  Na oczyszczoną skórę nakładamy mus z jabłek lub opcjonalnie mus + miód i pozostawiamy na około 10 – 15 minut. Następnie zmywamy letnią wodą i nakładamy nasz codzienny kosmetyk, a resztę musu ZJADAMY ZE SMAKIEM:)

  Po pierwszym zastosowaniu jest wyczuwalne odświeżenie skóry i jej lekkość. Ja jednak na jednym razie nie przestałam. Przez 5 dni regularnie nakładałam tak przygotowaną maseczkę z musu jabłkowego. Oczywiście codziennie otwierałam nowe opakowanie, bez obawy, że reszta się zmarnuję, ponieważ zjadałam ją bardzo chętnie i z czystym sumieniem, ponieważ produkt nie zawiera ani grama cukru:)

  Szczerze mogę przyznać, że skóra stała się bardziej promienista i gładsza w dotyku, natomiast wszelkie drobne zaczerwienienia i krostki stały się miej widoczne. Już wiem, że oprócz gotowych maseczek do twarzy, ta wersja zagości na stałe w moim domowym rytuale pielęgnacji skóry.

  Ale mam jeszcze w głowie kilka innych pomysłów, aby wykorzystać ten mus jabłkowy do pielęgnacji. Jak je przetestuje podzielę się z wami efektami kolejnego eksperymentu:)

  O.C.

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!