Przejdź do treści

Ogarnij brwi:)

  Pomada, kredka, a może cienie? Czyli jak perfekcyjnie podkreślić brwi. 
  Idealne brwi dla każdego znaczą trochę coś innego. Jedne z nas uwielbiają misternie uzupełniony łuk, podczas gdy inne wolą bardziej naturalny efekt.

  Niezależnie od tego jaką opcję wybierzemy, jedno jest pewne – brwi stanowią ramę dla naszych oczu i niesamowicie ważny element twarzy, którego odpowiednie podkreślenie może przynieść świetne efekty.

  Dzisiaj przyjrzymy się kosmetykom do brwi, które mogą okazać się najbardziej pomocne.
  Zależnie od tego jakie są nasze potrzeby i jakiego efektu szukamy, mamy do wyboru parę typów kosmetyków do brwi, po jakie możemy sięgnąć.
  – Pomady do brwi – często najbardziej trwałe, szczególnie jeśli są wodoodporne. Z ich pomocą możemy mocniej zdefiniować kształt brwi, uzyskać ostrzejsze linie niż w przypadku cieni, trochę bardziej stopniować efekt i rodzaj nasycenia. Możemy też dokładać warstwy i sprawić, że początek naszych brwi będzie delikatniejszy a szczyt łuku już bardziej ciemny. 
  – Cienie do brwi – mogą dać nam bardzo naturalny i miękki efekt, a nakładane na mokro stworzą też bardziej ostrą linię. Są mniej trwałe, ale za to nie osadzają się na włosach, mogą być też dobrą opcją, jeśli potrzebujemy tylko bardzo delikatnego, czy jasnego dodatku. 
  – Kredki – trwałe i dość precyzyjne, jednak z ich pomocą nie uzyskamy bardzo ostrych i imitujących włoski linii. Raczej równomiernie wypełnimy łuk, uzyskamy naturalny i subtelny efekt. 
  – Pisaki – Jest to jedno z szybszych rozwiązań, bo dosłownie z pomocą paru ruchów możemy wypełnić łuk brwiowy. Wadą jest mniejsza ilość odcieni, możliwość starcia przy zetknięciu z wodą lub potem. Musimy też uważać przy początkowym odcinku łuku, bo tam musimy na prawdę delikatnie i precyzyjnie dorysowywać włoski, by nie przesadzić.


  Jeśli zamierzamy wybrać pomadę do brwi lub paletkę, dobrze jest zaopatrzyć się w skośny, ścięty pędzelek. Tutaj obowiązuje zasada; im bardziej precyzyjny i cienki, tym lepiej. I tu fajnie sprawdzi się np. Hakuro (H85)
  Drugim niezbędnym narzędziem jest utrwalający żel, który utrzyma brwi w miejscu i ładnie je ułoży. Może to być albo transparentny produkt, albo nadający kolor. Z pomocą tego drugiego możemy nawet rozjaśnić lub przyciemnić włoski- zależnie od tego na jaki kolor się zdecydujemy. To świetna opcja dla osób, które nie chcą bawić się w rysowanie czy wypełnianie i zależy im tylko na konkretnym odcieniu włosków oraz wyczesaniu.
  Mam nadzieję, że pomogłam chociaż troch w dokonaniu wyboru:)

  Śledźcie najnowsze wydarzenia, promocje i nowości, które mają miejsce w naszej drogerii i odwiedzajcie naszą stronę na Facebook’u.


  Ania K.

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!