Przejdź do treści

Krem z filtrem… NIE ZAPOMINAJ O NIM !

  Krem do twarzy z filtrem – dlaczego warto go używać??? 
  Krem z filtrem kojarzy się ze słoneczną plażą i wakacjami, tymczasem słońce działa na skórę przez cały rok, nawet w pochmurne dni, gdy nam wydaje się, że go nie ma. 
  Kremów do twarzy z filtrem warto używać nie tylko latem. W innych porach roku też świeci słońce, a twarz jest zawsze odkryta i narażona na działanie promieniowania UV. Słońce “działa” nawet w pochmurne dni. Przez warstwy chmur docierają na Ziemię promienie UVA, które przenikają do głębszych warstw skóry i prowadzą niszczycielską działalność, w efekcie której szybciej się starzejemy.
  Promienie UV (zwłaszcza UVA) przyspieszają starzenie się skóry. Pod ich wpływem degenerują się między innymi włókna kolagenu, odpowiedzialne za jej gładkość. Tworzą się zmarszczki. Skóra staje się cieńsza, przesuszona, pojawiają się przebarwienia i rozszerzone naczynka. Tego wszystkiego możemy uniknąć, a przynajmniej ograniczyć rozmiar strat stosując kremy z filtrem UV, które blokują dostęp promieni do głębszych warstw.

  Dlatego im szybciej zaczniemy stosować takie kremy, tym dłużej zachowamy młody wygląd. Specjaliści twierdzą, że minimalna wysokość takiego filtra w kremie na dzień to SPF 15, ale większe filtry też nam nie zaszkodzą??

  Więcej wskazówek o produktach takich jak krem z filtrem i nie tylko znajdziecie na naszym profilu Facebook. Śledźcie najnowsze wydarzenia, promocje i nowości, które mają miejsce w naszej drogerii i odwiedzajcie naszą stronę na Facebook’u.

  Ania K. nasz ekspert od pielęgnacji:)

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!