Przejdź do treści

Trwałość perfum – jak ją przedłużyć? Są na to triki :)

  Martwi Cię fakt, że wydajesz dużo pieniędzy na ulubione perfumy, a mimo to masz wrażenie że ich wcale nie czuć???? ?
  Mamy na to sposób ?
  1. Pierwsza zasadnicza reguła to rodzaj zapachu na jaki decydujesz się podczas zakupu ? Pamiętaj, że woda perfumowana zawiera znacznie większą zawartość olejków eterycznych, dzięki czemu zapach jest zdecydowanie bardziej trwały i wyrazisty  ?Wybieraj zatem edp a nie edt ?

  Stężenie olejków eterycznych wygląda następująco: 

  Woda po goleniu (AFTER SHAVE): 2-4% 

  Woda toaletowa (EAU DE TOILETTE): 4-10%

  Woda perfumowana(EAU DE PARFUM): 10-20%

  Perfumy (PARFUM): 20-40% 


  2. Kolejną bardzo ważna kwestią jest pH skóry oraz rodzaj skóry. Na suchej skórze zapach z reguły trzyma się krócej. Nie bez powodu zatem większość firm w swojej ofercie oprócz zapachu posiada również linię uzupełniającą: perfumowany balsam do ciała oraz perfumowany żel pod prysznic ? występują również perfumowane dezodoranty oraz antyperspiranty  ❤Stosowanie tych produktów znacznie zwiększa trwałość zapachu i sprawia że czujemy się dosłownie ,,ubrani w zapach” ❤


  3. Miejsca gdzie aplikujemy perfumy. Perfumy doskonałe działają w miejscach gdzie najmocniej pulsuje krew. Ich bukiet rozkwita wtedy z każdą minutą coraz mocniej. Warto zatem aplikować perfumy na lekko wilgotnej skórze za kolanami, na skroni oraz wewnętrznej części nadgarstków oraz na klatce piersiowej. Nie psikaj perfum za uszami: tam jest dużo sebum, które niekorzystne może łączyć się z perfumami.  Przyjemną woń uzyskamy również psikając perfumami we włosy. Lecz z tym nie możemy przesadzać, ponieważ zawarty w składzie alkohol może przesuszyć nam włosy. Niektóre firmy oferują nam w tym celu specjalne mgiełki perfumowane do włosów ?‍♀️


  4. Bardzo skutecznym trikiem jest stosowanie perfum bezpośrednio po kąpieli na mokre ciało. Pory skóry są wtedy jeszcze otwarte i lepiej wchłaniają zapach ??


  5. Duży wpływ na same perfumy ma również miejsce przechowywania perfum. Nie trzymaj perfum w łazience. Tam temperatura ciągle się zmienia, często występuje para a to ma niekorzystny wpływ na perfumy. Zdecydowanie lepszym miejscem będzie sypialnia ? Perfumy nie lubią też bardzo dużego nasłonecznienia, nie trzymaj ich więc np na parapecie ?


  6. Wazelina. Jeśli nie przekonują Cię produkty uzupełniające z linii Twoich ulubionych perfum wystarczy nałożyć wazelinę w miejsca, gdzie używamy perfum a następnie spryskać ciało. Pamiętaj aby nie używać wazeliny w połączeniu z koszulami lub satyną. ?

  Więcej wskazówek o tym jak przedłużyć trwałość perfum i nie tylko znajdziecie na naszym profilu Facebook. Śledźcie najnowsze wydarzenia, promocje i nowości, które mają miejsce w naszej drogerii i odwiedzajcie naszą stronę na Facebook’u.


  Adrianna – nasz ekspert od zapachów:)

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!