Przejdź do treści

Tonik? Czy to konieczne?

  Po każdym demakijażu, bądź kontakcie z wodą nasza twarz powinna dostać sporą dawkę odbudowy ochronnej, nawilżenia, którą zapewni tonik. Aby nasza skóra była zdolna do obrony przed patogenami, zapaleniem skóry, czy nawet przed rozwojem zmian trądzikowych. Regularna tonizacja zapobiegnie przesuszeniu skóry.
  Toniki zapewnią skuteczniejsze działanie kosmetyków, których używamy na co dzień. Zwilżony naskórek lepiej dostarcza składniki aktywne w głębsze warstwy skóry, więc nasze ulubione produkty będą lepiej działać.
  Dlatego skóra twarzy powinna być odpowiednio zakwaszona.

  Do czego służy tonik?
  Pamiętajmy, że zmywając makijaż zmywamy też naszą barierę ochronną i właśnie do tego, aby ją przywrócić służy nam tonik. Do tego celu możemy również używać wód termalnych i hydrolatów. Przed użyciem jednak trzeba sprawdzić pH hydrolatu, aby nie wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.

  NIE ZMYWAMY MAKIJAŻU TONIKIEM!
  Tonik nie działa oczyszczająco jak żel, czy micele.

  Jak poprawnie tonizować skórę twarzy?
  Jeśli buteleczka ma atomizer, to możemy po prostu spryskać i delikatnie wklepać w skórę, jeśli nie ma atomizera, to przez płatki kosmetyczne. To już kwestia indywidualna. Ważne, aby używać go ZAWSZE przed nałożeniem kremów, serum czy maseczek, aby polepszyć działanie produktów. Skóra będzie nawilżona, miękka.

  Toniki działają mega odświeżająco, więc warto zawsze latem go mieć w swojej kosmetyczce i korzystać nawet w ciągu dnia.

  Pokochajcie toniki, a zauważycie różnicę w kondycji skóry:)

  Więcej o maseczkach i nie tylko, znajdziecie na naszym profilu Facebook. Śledźcie najnowsze wydarzenia, promocje i nowości, które mają miejsce w naszej drogerii i odwiedzajcie naszą stronę na Facebook’u.

  wasza Marta:)

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera i bądź zawsze na bieżąco!